mobile menu
sms katowice
dumne dzieło: agencjamarketingowa.pl

SMS Katowice

Funkcjonowanie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Katowicach ma na celu stworzenie optymalnych warunków umożliwiających połączenia nauki z profesjonalnym uprawianiem sportu.

Najważniejszym celem realizowanym poprzez stworzenie klas mistrzostwa sportowego jest wyszkolenie wszechstronnego, uniwersalnego pod względem techniczno-taktycznym, motorycznym i mentalnym zawodnika, który po dalszym szkoleniu byłby przygotowany do gry na najwyższym poziomie sportowym.

Program szkolenia sportowego został opracowany i dostosowany do potrzeb oraz możliwości uczniów, zakłada on realizację podstawowych i ponadpodstawowych treści kształcenia i wychowania z zakresu wychowania fizycznego, jak również treści specjalistycznego szkolenia sportowego ukierunkowanych na poszczególne dyscypliny sportowe.

• Wszystkim uczniom pragniemy stworzyć odpowiednie warunki rozwoju, zapewniając: nieodpłatne wyposażenie uczniów w sprzęt sportowy (dres, sprzęt treningowy ),
  • dostęp do specjalistycznego sprzętu treningowego,
  • bieżące monitorowanie postępów każdego ucznia przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu,
  • korzystanie z wysokiej jakości obiektów sportowych,
  • nieodpłatny obóz sportowy raz w roku,
  • odpowiedni dobór profesjonalnej i kompetentnej kadry szkoleniowej i pedagogicznej,
  • realizację właściwego procesu szkoleniowego

Szkoła dysponuje własnym transportem, dzięki czemu uczniowie są dowożeni ze szkoły na zajęcia treningowe lub z obiektów sportowych do szkoły.

moviethumb1
Klip promocyjny Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach

moviethumb2
SMS Katowice – piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka

moviethumb3
Zapraszamy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach!

moviethumb3
Dzień Otwarty w SMS Katowice

Siedziba szkoły

40-326 Katowice;
ul. Techników 7
(wew. 101)

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku: w godz.: 8:00-15:00

Uczniowie spoza Katowic mają możliwość zakwaterowania w internacie – szczegóły

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Katowicach jest placówką niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej,

co oznacza, że nasze liceum jest uprawnione do przeprowadzenia egzaminu maturalnego oraz wystawiania świadectwa ukończenia szkoły średniej. Organem prowadzącym jest Akademia Sportu Sp. z o.o., reprezentowana przez prezes Annę Tymińską. Nadzór pedagogiczny nad działalnością placówki sprawuje Śląski Kurator Oświaty.

Baza

Zajęcia treningowe odbywają się na obiektach sportowych MOSIR-u Katowice oraz w ośrodkach współpracujących.

Kompleks Sportowy „Michał” Siemianowice Śląskie

Ośrodek Sportowy „Kolejarz” Katowice

Ośrodek sportowy „Szopienice” Katowice

Kompleks Sportowy „Hetman” Katowice

Czesne 50 zł. miesięcznie
płatne do 10-ego dnia każdego miesiąca (od września do czerwca)

Organ prowadzący Liceum Ogólnokształcące
Mistrzostwa Sportowego w Katowicach
Akademia Sportu Sp. z o.o.

Nr rachunku bankowego: 68 1140 2017 0000 4602 1307 2890