mobile menu
sms katowice
dumne dzieło: agencjamarketingowa.pl

Aktualności

DZISIEJSZA INFORMATYKA – FASCYNUJĄCA PRZYGODA

5 marca uczniowie klas drugich LO uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez dr inż. Krystiana Mączkę „Hakerzy, wirusy, robaki. Bezpieczeństwo w świecie dzisiejszej informatyki”. W dzisiejszych czasach komputer z dostępem do Internetu jest podstawowym narzędziem pracy, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne życie. Lecz czai się w nim mnóstwo zagrożeń, dlatego należy korzystać z niego mądrze. Najsłabszym ogniwem każdego systemu jest człowiek, którego błędy wynikają głównie z niewiedzy. Celem zajęć było zbudowanie świadomości młodzieży na temat zagrożeń, jakie mogą wystąpić w środowisku IT oraz poszerzenie wiedzy na temat złośliwego oprogramowania.

12 marca uczniowie klasy 1PN LO wzięli udział w wykładach w ramach Festiwalu Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Młodzież uczestniczyła w wykładzie inauguracyjnym wygłoszonym przez prof. Jerzego Hausnera, który opowiadał o ekonomii wartości oraz w spotkaniu z Kamilem Durczokiem, redaktorem, założycielem Silesion, który mówił o cyfrowej rewolucji medialnej.
Uczniowie, przekonali się, że nauka może być fascynującą przygodą.

Ostatnie aktualności

Egzamin Ósmoklasisty – odbiór zaświadczeń

Przypominamy, że termin wydawania w sekretariacie szkoły zaświadczeń o wynikach […]